Як виростити ялинку в домашніх умовах: ТОП-3 способи
Якщо ваше серце обливається кров'ю, коли після новорічних свят на звалищі ви бачите нещасні деревця ялинок і сосен, тоді вам напевно сподобається ідея виростити своє власне новорічне дерево в саду дачної ділянки. Воно б радувало вас протягом всього року.
Отже, як виростити ялинку?
Посадка саджанця
Отже, як виростити ялинку?
Посадка саджанця

Це найбільш швидкий і легкий спосіб отримати сортове гарненьке дерево. Однак єдиним недоліком цього способу є його дорожнеча. Купувати саджанці слід виключно із закритою кореневою системою в горщиках. Завчасно потрібно визначиться, де будете садити саджанці. Пам'ятайте про те, що коли-небудь дерево розростеться. Найкраще підійде нейтральний або слабокислий грунт.
Отже, озброївшись лопатою (для цієї мети прекрасно підійде універсальна лопата від «Біотол»), викопайте яму шириною п'ятдесят сантиметрів і глибиною сімдесят сантиметрів. Помістіть на дно каміння або биту цеглу. Додайте в яму саджанець на такому рівні, на якому він був посаджений в горщику. Перед тим, як засипати яму, рекомендуємо додати до грунту 30% річкового піску та ретельно перемішати.
Вирощування ялинки з гілочки

Саджанці з гілок ялинки можуть вкоренитися лише на другий рік. Незважаючи на це, багато садівників використовують саме цей метод для вирощування якісних сортових дерев. Рекомендується брати гілочку з самої верхівки молодого деревця. Приберіть з нижньої її частини всі голки і занурте в розчин марганцівки. Щоб домогтися вкорінення, необхідний буде парник, в ідеалі – з обігрівом. Якщо такого немає, можна організувати обігрів за допомогою гною.
Необхідно, щоб грунт добре пропускав повітря і воду. Для цього можна скористатися агроволокном. Не забувайте про те, що прямі сонячні промені можуть бути небезпечними для гілочок, а тому рекомендуємо прикрити майбутнє деревце затінювальною сіткою. Обприскування і полив необхідно здійснювати по кілька разів на день. Після того, як з'являться корені, полив слід зменшити, а затінювальну сітку залишити лише для денних годин. Дорощування молодняку займе три-чотири роки, після чого його можна перенести на постійне місце.
Пересадка ялинки з лісу

Основною перевагою цього способу є те, що для пересадки можна вибрати 3-4-річне деревце. Основний мінус – ялинки досить проблематично переносять пересадку. Головне при пересаджуванні – не пошкодити корінь, біля ялинки він стрижневий, який проникає в землю досить глибоко. Також важливо постаратися залишити на коренях якомога більше землі, тоді на новому місці дерево буде хворіти менше. Ну а догляд і посадка нічим не відрізняються від тих, які передбачені при посадці готового саджанця.
Молодим саджанцям можуть нашкодити не тільки прямі сонячні промені, але і заморозки. З цієї причини важливо приділити належну увагу укриттю рослин. Для цієї мети чудово підійдуть чохли для захисту рослин пірамідальної форми від компанії «Біотол». Також рекомендуємо зробити для ялинок підгортання торфом.