Biotol

096 8958200
099 5601663
044 3333146
066 4124260
03150, Украина, Киев,
ул. Малевича,
86-Е, офис 9

Українська версія  English version  Русская версия

Нова пропозиція: агроволокно

Нещодавно асортимент продукції компанії "Біотол" поповнився ще однією якісною позицією – агроволокном. Що це таке і яке призначення має товар?

Агроволокно – це нетканий матеріал високої якості, виготовлений на основі спанбонду (з укріпленими краями та добавками для світлостійкості). Сфера застосування цього матеріалу дуже широка. Спанбонд зустрічається в медицині, будівництві, декорі. 

В аграрному секторі спанбонд називають агроволокном і, як правило, його використовують на етапі ранньої посадки розсади, дозрівання врожаю пізньої осені, а також при ландшафтному дизайні. Справа в тому, що на початку свого розвитку або дозрівання плодів рослини дуже вразливі до впливу факторів зовнішнього середовища. Агроволокно призначене для захисту саджанців від попадання прямих сонячних променів, морозу, комах, птахів та інших шкідливих факторів впливу. 


Існує кілька видів агроволокна, вони діляться згідно з призначенням. Так, деякі застосовують для витончених і ніжних рослин, інші ж використовуються для міцних рослин при сильних морозах. Фактором застосування є щільність агроволокна – від 15 гр/м.кв. до 100 гр/м.кв. Матеріалом накривають грядки ранньою весною відразу ж після висадки розсади або висівання, а також пізньої осені для дозрівання плодів або отримання додаткового врожаю. Краї закріплюються спеціальними кілочками, хоча досить прикрити їх камінням, дошками, мішечками з камінням або ж просто присипати землею. 

 Агроволокно має безліч сприятливих властивостей.

Матеріал пропускає вологу і повітря. Тому при поливі грядок агроволокно можна не знімати. 

Після опадів вся волога проходить в землю, а покриття не важчає. Якщо рослину не потрібно запилювати, агроволокно зазвичай залишають на грядці безпосередньо до моменту збору раннього врожаю. Необхідно лише періодично піднімати накриття відповідно росту рослин, щоб було куди рости. На деякий час для запилення рослин волокно знімається. Таким чином, є можливість "запрограмувати" термін дозрівання плодів. Для більш пізнього дозрівання зніміть покриття пізніше, а для врожаю раннього відразу ж підніміть "накидку", як тільки почнуть прокльовуватися перші квіточки. 

Найбільш тонке агроволокно здатне витримувати зниження температури повітря до мінус двох градусів за Цельсієм. 

Агроволокно відрізняється від звичайної плівки тим, що його можна не піднімати для забезпечення доступу повітря до рослин. Тобто утворення парникового ефекту з застосуванням агроволокна стає неможливим, що дуже важливо, адже це може спричинити різні грибкові захворювання . Агроволокно можна спокійно залишати на грядці аж до збору врожаю. 


Із закінченням сезону агроволокно акуратно знімають з грядки, чистять, при необхідності промивають водою. Потім його висушують, згортають і відправляють на зберігання в прохолодне сухе місце до наступного року. При грамотному застосуванні агроволокно може прослужити не менше трьох років. 

 Нижче вказано функції, які виконує агроволокно в залежності від сезону:


1. Весна:

 • Дає змогу істотно наблизити момент посіву або посадки рослин. 
 • Захищає рослини від несприятливих погодних умов. 
 • Оберігає рослини від птахів і комах-шкідників. 


2. Літо:

 • Захищає від птахів і комах-шкідників. 
 • У посушливий період знижує втрату вологи. 
 • Захищає рослини від граду, сильного вітру і т. п. 
 • Захищає рослини від перегріву. 

  3. Осінь: 
 • Дає можливість продовжити період дозрівання рослин або ж, навпаки, домогтися додаткового врожаю. 
 • Захищає від несподіваних осінніх нічних заморозків. 
 • При світловому укороченому дні дозволяє продовжити період вегетації. 

  4. Зима: 
 • Захищає від ризиків вимерзання рослин в зимовий період.
 • Якщо зима малосніжна, агроволокно здатне захистити від вимерзання чагарники, а також від поїдання їх тваринами. 
 • Навіть під товстою кулею снігу агроволокно не рветься. 
 • Захищає рослини від опіків зимовим сонцем.

Возврат к списку